Przygotowanie do ciąży

Coraz więcej dam, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o swoich problemach po porodzie. Często wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W tej chwili jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, także w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Najczęściej u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego kolosalny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym poprawniej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wówczas lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są także treningi oddechowe, które należy w następnej kolejności jak przeważnie powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze damom, które miały więcej porodów. Mogą niemniej jednak z niej korzystać też panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko zezwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim treningom są w końcu w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu czy też dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje także możliwość skierowania z takich zajęć i treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*