nowa restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w kraju najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Kochamy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej wrażliwi goście kosztują rzadsze dania obiadowe takie jak tortellini, polentę i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na elementów: czy restauracja stosuje włoskie składniki, czy w menu znajdują się również mniej znane potrawy, czy karta win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz dania z różnych części kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia nie jest skomplikowana, co nie zmienia tego, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która pretenduje do tytułu bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Obiad koniecznie powinien zawierać też wino. Lampka alkoholu to przy włoskim posiłku cos zupełnie naturalnego. Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, powinna posiadać różnorodny zestaw win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która umie podać nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*