Dobra restauracja włoska w Krakowie

Świetna kuchnia włoska
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu wariantów, które daje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom restauracja włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie posiłki

Pasty to podstawa włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. zajrzyj Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne przyprawy, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i serem. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, tortellini, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*